Trzy poziomy – podsumowanie marca 2020

Dzisiaj kończę trzeci miesiąc pracy z programem trzy poziomy. W związku z tym mam trochę przemyśleń i wniosków. Na dodatek marzec to był bardzo dziwny miesiąc. Pierwszy taki w moim życiu a pewnie i w waszym. Na pewno nie jednej osobie koronawirus pokrzyżował plany tak jak mi. Ale nie ma co się załamywać tylko trzeba się dostosować. Przejdę teraz do podsumowania a później będzie cza na moje przemyślenia.

Podsumowanie – marzec 2020

Zysk w firmach

Cel: poziom 1 – 100 tyś dochodu rocznie – Data: 2020

Zadanie: Brak

W tym miesiącu nie miałem żadnego zadania związanego z zyskiem w firmach ale jednak coś się z tym ruszyło i dlatego chciałem dodać to do podsumowania. Otóż zakończyłem praktycznie negocjacje odnośnie mojego udziału w nowej spółce. Nie mogę jeszcze zdradzić czym dokładnie będzie się zajmowała spółka i jakie będą w niej moje zadania. Jak tylko będę mógł zdradzić coś więcej to pojawi się to właśnie na tym blogu.

Czas pracy

Cel: poziom 1 – 30h pracy tygodniowo – Data: 2020

Zadanie: Optymalizacja najbardziej kosztownych zadań

Przez to, że na początku miesiąca straciłem swojego głównego klienta to nagle miałem mnóstwo czasu. Do tego doszła kwarantanna i zamknięcie ludzi w domach. Okazało się, że do pracy wróciłem po 6 godzinach nic nie robienia. Próbowałem w tym miesiącu jeszcze kilka razy ograniczyć sobie czas pracy ale nie wychodziło. Doszedłem do wniosku, że ja po prostu lubię pracować i ograniczanie czasu pracy dla mnie nie ma żadnego sensu. Ten cel wyglądał kusząco w mojej głowie jednak gdy przyszło do jego realizacji to okazało się, że nie jest to dla mnie. Dlatego cel Czas pracy wyleciał z mojej listy celów na stałe.

Medytacja

Cel: poziom 1 – medytuję przez 30 dni pod rząd – Data: 2020 (przesunięcie na 2022)

Zadanie: Medytacja 2x w tygodniu

W lutym medytacja szła mi całkiem nieźle. Miałem ustawione przypomnienie raz w tygodniu i nigdy go nie odkładałem. Było dobrze. Przyszedł marzec i zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Zacząłem przekładać medytację na „za chwilę” przez co okazywało się, że już dwa tygodnie nie podjąłem się wykonania tego zadania. Zamiast wtedy usiąść i pomedytować przez chwilkę to wyrzuciłem zadanie z nozbe żeby mnie nie irytowało. Nie znalazłem nawet powodu dla którego zrobiłem coś takiego. Tak po prostu. Dlatego uznałem, że może to dla mnie jeszcze nie czas na medytację. Wrócę do tego celu jak moje życie trochę się uspokoi. Póki co przełożyłem go na rok 2022.

Waga

Cel: poziom 1 – ważę 80kg – Data: 2020

Zadanie: Siłownia 3x w tygodniu po 1h

Lubię chodzić na siłownię. To zawsze było miejsce gdzie mogłem odpocząć od takiego normalnego rytmu dnia. Ćwiczenie to był tylko dodatek do możliwości spotkania się z przyjaciółmi i wspólnego spędzenia czasu w jakiś ciekawy sposób. W marcu zaczęło się dobrze. Kupiłem karnet, i chodziłem na siłownię 3x w tygodniu. Aż nagle zamknęli siłownię a mi zabronili wychodzić z domu. Na to jednak nic nie poradzę. Ćwiczę trochę w domu ale mam tylko kilka hantli z niewielkim obciążeniem. Mam nadzieję, że to wszystko niedługo się skończy i będę mógł wrócić na siłownię.

Społeczność

Cel: poziom 1 – 1000 subskrybentów sumarycznie we wszystkich mediach – Data: 2020

Zadanie: Pierwszy film na YT

Ten cel składa się jak gdyby z dwóch różnych zadań w tym miesiącu. Po pierwsze od marca wystartował mój drugi blog stronybeztajemnic.pl. Piszę tam regularnie 1 post na tydzień. Publikacja w każdą niedzielę. Póki co dzięki szkole bloga wszystko idzie bardzo dobrze. Jestem w trakcie przygotowywania lead magnetu. Mam już kilka osób na swojej liście mailowej. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Drugim zadaniem jest właśnie to wideo na YT. Zawsze chciałem w jakiś sposób działać na tej platformie ale chyba brakowało mi odwagi. Dzisiaj postanowiłem się przełamać i nagrać film do tego podsumowania miesiąca. Film znajdziecie na dole w tym wpisie i na moim kanale na YT.

Książka

Cel: poziom 1 – 1 książka w miesiącu – Data: 2020

Zadanie: Przeczytanie książki w marcu

W tym miesiącu przeczytałem książkę Tonego Robbinsa „Niewzruszony”. Wydaje mi się, że to idealna książka na taki czas jak mamy teraz. Myślę, że postaram się napisać jakąś recenzje jeszcze w tym tygodniu. A może nagram o tym film.

SaaS

Cel: poziom 1 – 10 aktywnych użytkowników premium – Data: 2020

Zadanie: Zmiana z „Gotowy moduł wydatków” na „Wygenerowanie portalu i rozpoczęcie prac projektowych”

Skąd ta zmiana? Otóż dlatego, że rozpocząłem współpracę w ramach spółki, zmieniły się plany na tworzony produkt. Ten, który zacząłem już tworzyć wcześniej na chwilę obecną muszę zawiesić ponieważ chcemy jak najszybciej ruszyć z produktem w ramach spółki. Czeka mnie bardzo dużo pracy ale wydaje mi się, że będzie to warte poświęcenia mojego czasu.

Finanse

Cel: poziom 1 – planuję swoje wydatki – Data: 2020

Zadanie: Stworzyć system monitorowania wydatków

Zadanie z poprzedniego miesiąca. Tak jak napisałem, zająłem się nim od razu na początku miesiąca. Spisałem też wszystkie wydatki w marcu. Chciałbym po trzech miesiącach monitorowania wydatków zrobić podsumowanie na co wydaję najwięcej pieniędzy i zastanowić się jak mogę to zmienić.

Trzy poziomy

Cel: poziom 1 – planuję metodą trzy poziomy przez rok – Data: 2020

Zadanie w celach monitorowania postępów z programem. 3 miesiące za mną 🙂

Podsumowanie i przemyślenia

Skoro już wszystkie punkty mam za sobą to pora w pewien sposób podsumować ten miesiąc. Jest sporo czerwonego koloru. Chociaż i tak nie tak dużo jak sądziłem początkowo. Dzisiaj też dokładniej przyjrzałem się swoim celom i trochę pozmieniałem niektóre. Jestem zadowolony z moich postępów. W końcu czuję, że mam cel do którego dążę. Nie spodziewałem się, że takie poczucie potrafi aż tak mocno wpływać na to co robię codziennie.

Po trzech miesiącach z programem już wiem, że zostanę z nim na dłużej. Bardzo dużo zmieniło się w moim życiu jeżeli chodzi o codzienne działania i chociaż nie widać tego na pierwszy rzut oka to jestem zadowolony z tego jak kieruję swoim życiem. Oczywiście mam pewne obawy i nie wiem gdzie to mnie finalnie zaprowadzi ale dlatego właśnie jest to takie fajne.

A tutaj macie film, który nagrałem dzisiaj 🙂