Trzy poziomy – podsumowanie lutego 2020

Właśnie dziś kończy się drugi miesiąc mojej pracy z planem trzy poziomy. Pora więc podsumować to co się udało albo nie do końca.

Podsumowanie – styczeń 2020

Zysk w firmach

Cel: poziom 1 – 100 tyś dochodu rocznie – Data: 2020

Zadanie: Zrobić research dotyczący zwiększania dochodu w firmach

W tym zadaniu chodziło o to, żeby przygotować listę rzeczy, które mogę wykonać aby zwiększyć dochód w firmie. Lista zawiera obecnie 6 punktów. Z nich wybrałem jeden na początek taka aby pasował do moich celów i rozpocząłem jego realizację. Więcej o tym w dalszej części.

Czas pracy

Cel: poziom 1 – 30h pracy tygodniowo – Data 2020

Zadanie: Codzienne mierzenie czasu spędzonego przy komputerze

Przez ten miesiąc przetestowałem kilka narzędzi do mierzenia czasu spędzanego przed ekranem. Nie mogłem się na nic zdecydować bo w każdym coś mi nie pasowało. W końcu zdecydowałem się na narzędzie ActiveTrack, które zresztą polecam jeżeli ktoś też chce dokładnie wiedzieć ile czasu spędza w jakim miejscu swojego komputera (nie tylko w internecie). Niby jest to narzędzie do śledzenia pracowników ale równie dobrze nadaje się do śledzenia samego siebie. Polecam 🙂

Dochód pasywny

Cel: poziom 1 – 2500zł dochodu pasywnego miesięcznie – Data 2022

Zadanie: Research na temat dochodu pasywnego

Wynikiem tego zadania jest lista przykładowych rzeczy, które mogłyby generować pewien dochód pasywny. Lista ma obecnie cztery pozycje i nie wiem do końca co z tym zrobić dalej. W przyszłym miesiącu planuję przyjrzeć się każdej z tych pozycji dokładniej i zastanowić w jaki sposób mogę je wdrożyć.

Medytacja

Cel: poziom 1 – medytuję 30 dni pod rząd – Data 2020

Zadanie: Medytacja co najmniej raz w tygodniu

Ja wiem, że to może niezbyt dobry sposób na wprowadzanie takich nawyków ale wydaje mi się, że dla mnie to działa. Póki co często mi się zdarza zapomnieć o medytacji mimo ustawionego powiadomienia. Po prostu zazwyczaj coś mi wypada w momencie w którym wyskakuje powiadomienie i później zapominam o tym, że powinienem pomedytować. Mimo to i tak udawało mi się wypełnić to zadanie w tym miesiącu.

Społeczność

Cel: poziom 1 – 1000 subskrybentów sumarycznie we wszystkich mediach – Data 2020

Zadanie: Dołączenie do szkoły bloga

Długo zastanawiałem się nad głównym medium przekazu. W końcu padło na bloga bo mam już jako takie doświadczenie w pisaniu treści. Dołączyłem do szkoły bloga bo ucząc się od Mirka zauważam efekty. Już niedługo ruszam z moim drugim blogiem (ten pozostanie na podsumowania miesiąca oraz jakieś luźniejsze tematy). Gdy tylko blog oficjalnie wystartuje i pojawią się na nim jakieś posty to od razu zalinkuję go tutaj.

Książka

Cel: poziom 1 – 1 książka w miesiącu – Data 2020

Zadanie: Przeczytana książka w lutym

W tym miesiącu przeczytałem książkę „48 godzinna doba” autorstwa Maćka Wieczorka. Więcej o tej książce napiszę w najbliższym czasie.

SaaS

Cel: poziom 1 – 10 aktywnych użytkowników premium – Data 2020

Zadanie: Gotowy moduł rejestracji i logowania

Udało mi się stworzyć moduł rejestracji i logowania. Nie jest on wolny od wad ale na szlifowanie tego rozwiązania będzie jeszcze czas. Póki co głównym celem jest stworzenie działającego MVP a więc na niektóre błędy jestem w stanie przymknąć oko.

Kampanie reklamowe

Cel: poziom 1 – ukończony kurs ustawiania kampanii reklamowych – Data 2020

Zadanie: Research szkoleń i kursów o ustawianiu adsów na facebooku i w google

Gdzieś mi uciekło to zadanie i dopiero jak przescrollowałem sobie dokument z zapisanymi trzema poziomami na ten rok to zauważyłem, że czegoś mi brakło. Widocznie przy wpisywaniu zadań do Nozbe pominąłem to konkretne zadanie. Dlatego przeniosę je na kolejny miesiąc.

Finanse

Cel: poziom 1 – planuję swoje wydatki – Data 2020

Zadanie: Stworzyć system planowania wydatków

Chodziło o to żeby przygotować arkusz kalkulacyjny online w którym moglibyśmy z żoną wpisywać nasze wydatki, planować jakieś większe wydatki na przyszłe miesiące i tak dalej. Nie miałem ochoty się za to zabrać i przekładałem to tak długo, że nie zauważyłem, że to już koniec miesiąca. Dlatego to zadanie zostanie wykonane w pierwszej kolejności w marcu. Zabiorę się za nie 2 marca z samego rana.

Trzy poziomy

Cel: poziom 1 – planuję lata, miesiące, tygodnie przez rok – Data 2020

Zadanie to jest po to aby śledzić swoje postępy z programem trzy poziomy. Kolejny miesiąc zaliczony 🙂

Podsumowanie

Luty był naprawdę udanym miesiącem. Cieszę się też, że nie wszystko świeci na zielono. Nie ma w końcu idealnych ludzi. Mimo kilku czerwonych znaczków to całość odbieram bardzo pozytywnie. Popchnąłem w końcu pracę nad moją aplikacją SaaS. Na początku pracy nad tą aplikacją z programem trzy poziomy ustaliłem sobie cel 1h pracy nad aplikacją codziennie. Okazało się, że nie wiedziałem co robić. Siadałem odpalałem sobie timer i na tym kończyła się moja praca bo nie wiedziałem za co się zabrać. Męczyłem się w ten sposób przez nieco ponad tydzień. W końcu uznałem, że tak nie może być. Rozbiłem sobie to co mam zrobić na mniejsze zadania. Takie, które powinny mi w teorii zająć około godziny. I to był przełom. Zadania w końcu ruszyły i na dzień dzisiejszy mam mocno popchniętą pracę nad aplikacją.

To by było na tyle w tym miesiącu. Jeżeli udało Ci się dotrwać do tego miejsca to nie pozostało mi nic innego jak tylko podziękować za czas, który poświęciłeś na zapoznanie się z moimi postępami.