Idzie nowe! – blog wraca do życia na wiosnę!

Mamy już kalendarzową wiosnę. Na zewnątrz też robi się coraz cieplej. To doskonała sceneria do tego, żeby przywrócić ten blog do życia! Idzie nowe – jak napisałem w tytule. Zamierzam wprowadzić mnóstwo zmian w tym miejscu i mam nadzieję, że od teraz będzie tutaj coś dla Ciebie. W tym poście postaram się opisać jakie zmiany planuję. To zaczynajmy!

Odrobina historii

Pierwotnie ten blog powstał po to abym mógł tutaj publikować moje podsumowania miesiąca. I faktycznie możesz zobaczyć, że jest tutaj kilka podsumowań z 2020 roku. Jednak w sierpniu 2020 okazało się, że mam strasznie mało czasu na publikację w takiej formie. Postanowiłem więc zarzucić pomysł publikowania na tym blogu. Te posty może nie wyglądają na długie ale ich napisanie wymagało całkiem sporo czasu i cierpliwości. Szczególnie, że do takiego postu muszę przejrzeć wszystkie zadania z każdego celu i podsumować to na jakim etapie są i jak zaliczyć te zadania, których nie udało się dowieźć. Stąd też ogrom czasu jaki musiałem poświęcać na te podsumowania. I dlatego też te podsumowania przestały się pojawiać. Jednak teraz, po prawie roku przerwy, wracam z nową dawką pomysłów na content.

Kilka słów wstępu – o mnie

Jestem programistą od 2016 roku. Pracuję całkiem sporo ale lubię to co robię. Moim obecnym marzeniem jest stworzenie własnego produktu internetowego, który dałby mi dodatkowy dochód. Działam w tym temacie całkiem sporo w ostatnich miesiącach a to dzięki temu, że zacząłem pracować z programem 3 poziomy. O tym programie przygotuję osobny wpis. Zostałem nawet mentorem w tym programie w roku 2020. Mam bardzo dużo ciekawych przemyśleń dotyczących tego w jaki sposób najlepiej pracować z programem. Ale to temat na inny termin. Moją główną specjalizacją jest frontend. Chociaż nie uciekam też od pisania kodu backendowego chociaż nie jestem aż tak dobry by nazywać się fullstackiem. Notka miała być krótka a więc myślę, że na teraz wystarczy informacji. Po więcej zapraszam do podstrony O mnie.

Nowe aktywności – YouTube

Od prawie 70 dni prowadzę nowy kanał na YouTube. Umieszczam tam codziennie filmy w formie daily vlogów. W momencie w którym piszę tego posta, powstał właśnie 70 odcinek tego vloga. Będę teraz trochę zmieniał kontekst działania. Chociaż słowo zmieniał brzmi nie do końca dobrze. Będę dokładał aktywności na tym YT ponieważ zaczyna zależeć mi na tym aby przekazywać wartościowy content moim widzom. W najbliższych tygodniach powstaną pierwsze filmy o Vue. Mam zamiar dzielić się swoją wiedzą na jej obecnym poziomie. Nie będzie to jednak szerokie podejście do tworzenia frontendu bo takich kanałów w Polsce mamy całkiem sporo. Brakuje natomiast ciekawych materiałów w rodzimym języku z Vue. To jest nisza, którą będę chciał zagospodarować. Jak mi wyjdzie to się jeszcze okaże. Na pewno też będę dokładał jakieś inne technologie ale wiodącą pozostanie Vue.

Kanał możesz znaleźć pod tym linkiem. Polecam subskrybować bo już niedługo pojawi się tam sporo nowych rzeczy, które mam nadzieję będą wartościowe dla programistów Vue. Jeżeli chciałbyś abym przygotował film na jakiś konkretny temat to po prostu daj znać w komentarzu pod tym wpisem.

Podcast

Zacząłem też tworzyć podcast. Jego głównym tematem były narzędzia nocode. Niestety trochę się zawiodłem na aplikacjach, które nazywały się takimi narzędziami. Nie jest to jednak tematem dzisiejszego wpisu. Nagrałem 3 odcinki tego podcastu i spodobało mi się przygotowywanie takiej formy przekazywania treści. Chciałbym to kontynuować ale w tym momencie potrzebuję jakiegoś konkretnego tematu który byłby dla mnie interesujący oraz dawałby mi możliwość nauczenia się czegoś nowego. Myślałem o tematach programistycznych ale uważam, że nie mam na tyle kompetencji żeby takie tematy poruszać. Jest dużo mądrzejszych ludzi niż ja i oni już tworzą takie podcasty. A skoro nie mam pomysłu na ciekawy temat to zawieszam swoją działalność podcastową. Niestety. Ale może Ty masz jakiś temat, który mógłbym poruszyć a o którym byś chętnie posłuchał? Daj znać w komentarzu poniżej.

Blog

Ostatnia z form aktywności czyli ten blog. Mam zamiar stworzyć tutaj różne poradniki do Vue oraz tworzyć formę pisaną do moich filmów na YT. Mi osobiście lepiej uczy się z blogów niż z filmów na YT stąd też decyzja, że ten blog będzie miejscem gdzie będę się z Tobą dzielił moją wiedzą. Będzie to polegało na tym, że na bloga przygotuję instrukcję jak osiągnąć pożądany efekt za pomocą Vue lub innych narzędzia a na YT będę nagrywał wykonanie tej instrukcji. To w wielkim skrócie oczywiście. Oczywiście to nie będą jedyne materiały jakie pojawią się na blogu. Poza wpisami dotyczącymi filmów na YT będą się też pojawiały regularnie podsumowania oraz planowania miesiąca. Planuję też inne tematy ale na ten moment nie będę zdradzał wszystkiego.

Idzie nowe!

Jak już mówiłem, będzie sporo zmian. Opisałem Ci po krótce to jak teraz będzie wyglądał ten blog. Jest tych aktywności całkiem sporo ale mam nadzieję, że to nie będzie dla Ciebie zbyt wiele. W najbliższych tygodniach jeszcze wyklaruje się jak często będą pojawiać się nowe posty. Mam już ogólne wyobrażenie co chciałbym umieszczać na tym blogu a więc w dość prosty sposób dojdziemy do tego jak często powinny pojawiać się nowe posty. To już tyle! Dzięki za poświęcony czas i zapraszam do śledzenia tego co będzie działo się na blogu i nie tylko!